Adrese

Cēsu iela 31
3. korpuss, VIII kāpņu telpa
Rīga, LV-1012

Mob.: 20-25-33-33
Tālr.: 67-373-383

E-pasts: info@salonsverdi.lv

Vēlreiz par sauli un pigmentāciju

Vasara ir atnākusi ar sauli un vēju. Mūsu skaistumkopšanas salona kosmētiķe Ilze Sudraba pastāstīs par to, kā izsargāties no tik nevēlamajiem pigmentācijas plankumiem.

Kas tad ir saules pigmentācija?

Ādas pigmentāciju rada organismā esošās šūnas, kas atrodas ādas virskārtā, tās ir melanorīti. Ja melanorīti pastiprināti vairojas ādā, rodas pigmentācija.

Ne velti ir izveidojies teiciens ,, Ejam ķert pigmentu!” Pirmais pigments parādās pēc atrašanās saulē vai solārija apmeklējuma. Āda mums ir vislielākais orgāns, kas visvairāk pakļauts saules iedarbībai.


Ādai ir daudz funkciju: aizsargfunkcija, termoregulācijas funkcija, šķidruma regulācijas funkcija, jušanas funkcija, imonoloģiskā un estētiskā funkcija. Ja mēs ar ķermeņa ādu darbosimies mērenībās un saprāta robežās, tad tā mums kalpos ilgi.

Vasaras raibumi ādā parādās agrā bērnībā, tie var būt iedzimti vai arī iegūti (veselības problēmu, medikamentu rezultātā). Pigmentācijas raibumi veidojas pēc pārmērīgas solārija apmeklēšanas, saules peldēm, veselības stāvokļa izmaiņām, piemēram, hormonālo preperātu lietošanas ietekmē, grūtniecība u.c.

Dabiskais ādas aizsargmehānisms katram cilvēkam ir individuāls un atkarīgs no cilvēka fototipa, vecuma, veselības stāvokļa, kā arī sezonas un laikapstākļiem.

Atbrīvoties no pigmentācijas var tikai gada tumšākajā laikā: no oktobra – līdz janvārim, bet pārējā laikā lietosim saules aizsargkrēmus, sākot ar SPF 30 arī Latvijā. Ādai ar pigmentiem labi palīdz dermabrāzija,AHA, mezoterapija, pīlingi. Profesionālā skaistumkopšanas salonā ir pieejamas īpašas procedūras, kas satur spēcīgas antioksidantu devas, kas pasagā ādu no brīvo radikāļu iedarbības, tādā veidā samazinot pigmentu veidošanās procesu. Piemēram, mūsu skaistumkopšanas salonā pieejama pretpigmentācijas procedūra, kurā iekļauts glikolskābes pīlings, balinoši komponenti, kā kojic skābe, parastās miltenes ekstrakts un glabridīns. Šāda sejas ādas kopšana, kurā apvienotas dabiskas izcelsmes komponentu labākās īpašības ar jaunākajiem pētījumiem pigmentācijas problēmā, garantē augstvērtīgus rezultātus.

Bet pigmentāciju nav iespējams samazināt, ja cilvēks ikdienā nepasargā savu ādu no UVA un UVB staru iedarbības. Šajā gadījumā jāizvēlas atbilstošs saules aizsargkrēms, pozitīvais profesionālas kosmētikas klāstā ir krēmi ar SPF 30 uz gēla bāzes, kas paredzēti taukainas sejas ādas īpašniecēm un SPF 50, kas lietojams kā dienas – tonālais krēms īpaši gaišas sejas ādas īpašniecēm. Šāda kombinācija nav pieejama  veikalu plauktos, risinājums – profesionāli skaistumkopšanas saloni.

Pigmentācijas plankumi uz sejas un kakla ir  viena no  fotonovecošanās pazīmēm, bet mēs taču to nevēlamies.

Saules pozitīvā ietekme uz ādu.

  • Saules peldes ir ļoti vērtīgas veselībai un estētiskajam izskatam
  • Saules ietekmē veidojas D vitamīns
  • Saule nepieciešama E vitamīnasintēzē, kas samazina ādas novecošanās procesus
  • Sapratīgās devās saules staru iedarbība stiprina imunitāti
  • Saulainas dienas dod pozitīvu enerģijas lādiņu un mazina depresiju
  • Pozitīvi ietekmē sirds asinsvadu, nervu sistēmas, iekšējās sekrēcijas dziedzeru un  asinsrades orgānu darbību.
  • Neaizmirsīsim lietot saulesbrilles, lai pasargātu trauslo ādu acu zonā
  • Neaizmirsīsim bērnus, arī viņiem ir jāsargā acis un galviņa, īpaši tas attiecas uz mazuļiem, kas saulainās dienas kopā ar vecākiem pavada pie jūras. Šeit obligāta ir saules aizsargkrēma lietošana ar SPF faktoru 50+, jo mazuļu āda ir daudz trauslāka un jutīgāka pret saules stariem
  • Pēc saules peldes obligāti jāmitrini ādu, labākie komponeti, kas iekļauti mitrinošos krēmos un gēlos ir hialuronskābe, aloe vera koncentrāts, apsārtumu palīdzēs samazināt kaperu ekstrakts un piena proteīni, pantenols un alantoīns palīdzēs sadziedēt ādu, aktivizēs ādas atjaunošanās procesus.
  • Ļoti pārkarsusi āda būs pateicīga par barojošu ķermeņa krēmu, kura sastāvā iekļauta, piemēram jojobas eļļa, gurķu mētras eļļa, skavalāns u.c.

 

 
« SākumsIepriekšējā123NākamāBeigas »

Lapa 3 no 3